Bezpieczeństwo nad wodą

POLICYJNI MOTOCYKLIŚCI W REJONIE KĄPIELISK

Policjanci Oddziału Prewencji Policji w Kielcach czuwają nad bezpieczeństwem wypoczywających w rejonie kąpielisk. Motocykle pomagają w patrolowaniu miejsc trudno dostępnych.

Mając na względzie bezpieczeństwo w trakcie wakacyjnego wypoczynku nad wodą, mundurowi wykorzystując motocykle lekkie,  patrolują rejony kąpielisk w miejscach, gdzie dojazd radiowozu jest utrudniony. Za pomocą motocykli  mogą sprawniej dotrzeć w miejsca gdzie potrzebna jest ich pomoc.  Motocyklowe patrole w rejonie kąpielisk będą się pojawiać   do końca wakacji i pozwolą usprawnić i wesprzeć służbę funkcjonariuszy, którzy  pilnują bezpieczeństwa na łodziach patrolowych. W związku z uruchomieniem takich patroli w rejonie akwenów wodnych, funkcjonariusze  czuwają nad bezpieczeństwem wypoczywających często na dość dużych obszarach przyległych do kąpielisk. Funkcjonariusze zwracają także uwagę na miłośników jazdy na quadach i motocyklach crossowych,  którzy pojawiają w rejonie kąpielisk powodując często zagrożenie dla osób tam wypoczywających.

Policyjne patrole motocyklowe pojawiać się będą w rejonie kąpielisk przede wszystkim w dniach wzmożonego ruchu wypoczywających na terenie województwa świętokrzyskiego.