POLICJANCI URATOWALI ŻYCIE TONĄCEMU - Bezpieczeństwo nad wodą - Oddział Prewencji Policji w Kielcach

Bezpieczeństwo nad wodą

POLICJANCI URATOWALI ŻYCIE TONĄCEMU

Dzięki natychmiastowej akcji ratowniczej przeprowadzonej przez funkcjonariusza Oddziału Prewencji Policji w Kielcach oraz policjanta z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Końskich nie doszło do tragedii w miejscowości Sielpia. Stróże prawa dopłynęli do potrzebującego pomocy mężczyzny, a następnie doholowali go do brzegu ratując mu życie.

Całe zdarzenie miało miejsce tuż przed godziną 3 na terenie zalewu w Sielpi. Do jednego z patroli Nieetatowego Zespołu Policji Wodnej podbiegły dwie kobiety, które powiedziały iż przed chwilą widziały jak do akwenu wodnego wchodzi nietrzeźwy mężczyzna i po chwili straciły go z oczu. W tym samym monecie dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Końskich przekazał komunikat do wszystkich patroli w okolicy odnośnie tego zdarzenia.

Na miejsce udało się 4 funkcjonariuszy z zespołu wodnego oraz dwaj policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Kielcach. Mundurowi po chwili zauważyli w odległości około 70 metrów od brzegu mężczyznę, który w krótkich odstępach czasy zanurzał się i wyłaniał z wody.

St. sierż. Paweł Kot z Oddziału Prewencji Policji w Kielcach oraz funkcjonariusz, który na co dzień służy w Wydziale Kryminalnym Komendy Powiatowej Policji w Końskich, bez chwili zawahania wskoczyli do wody by ratować tonącego. Pozostali policjanci z linii brzegu oświetlali latarkami miejsce gdzie w wodzie znajdował się mężczyzna.

Po kilkunastu minutach policjanci doholowali tonącego do brzegu. Okazał się nim 26 letni mieszkaniec Kielc, którzy będąc w stanie nietrzeźwości w ubraniu wszedł do wody.

Dzięki natychmiast podjętym działaniom przez funkcjonariuszy nie doszło do tragedii. Natomiast skrajnie nieodpowiedzialny mieszkaniec Kielc został przewieziony do szpitala.  

 

Opr. DJ

Źródło: KPP w Końskich