„Radio 2016” - Wiadomości - Oddział Prewencji Policji w Kielcach

Wiadomości

„Radio 2016”

Wczoraj w Sandomierzu odbyły się ćwiczenia dowódczo-sztabowe pod kryptonimem „Radio 2016”. Ich celem było doskonalenie umiejętności organizacji działań policyjnych oraz efektywnej współpracy z podmiotami poza policyjnymi.

Wczoraj na terenie Jednostki Wojskowej w Sandomierzu przeprowadzone zostały ćwiczenia dowódczo-sztabowe z udziałem wydzielonych sił i środków Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu oraz Oddziału Prewencji Policji w Kielcach. Tematem ćwiczeń było pozorowane naruszenie systemu ochrony w Jednostce Wojskowej w Sandomierz. W ćwiczeniu wzięli udział również żołnierze z tamtejszej jednostki oraz Placówki Żandarmerii Wojskowej, a także funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej.

Według scenariusza na teren jednostki dostało się dwóch uzbrojonych w broń krótką napastników podających się za pracowników firmy sprzątającej. Wzięli oni zakładników i zabarykadowali się w budynku. Żądali pieniędzy oraz wojskowego samochodu, którym mogliby odjechać.

Celem ćwiczeń było sprawdzenie obowiązujących w Policji rozwiązań i procedur w zakresie reagowania w sytuacjach kryzysowych o charakterze terrorystycznym, które zaistniały na terenie obiektu wojskowego oraz praktyczne doskonalenie policjantów w prowadzeniu działań w warunkach zbliżonych do rzeczywistych. 

Opr. PM

Źródło: KPP Sandomierz