Wiadomości

Miała blisko 3 promile alkoholu i usiłowała uciec po spowodowanej kolizji

Wczoraj po południu funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji w Kielcach interweniowali wobec nietrzeźwej 32 –latki, która mając w organizmie blisko 3 promile alkoholu spowodowała kolizje drogową i usiłował uciec z miejsca zdarzenia. Dodatkowo okazało się, że mieszkanka Kielc nie ma prawa jazdy, natomiast posiadał aktywny zakaz kierowania pojazdami, gdyż w przeszłości prowadziła auto będą w stanie nietrzeźwości. Teraz kobieta odpowie przed sądem za swoje nieodpowiedzialne zachowanie. Może jej grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności, dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz wysoka kara grzywny.

Wczoraj około godziny 18 kieleccy policjanci otrzymali telefoniczne zgłoszenie, z którego wynikało, iż kierujący pojazdem marki Opel na ul. Grunwaldzkiej w Kielcach spowodował drogową kolizje i usiłuje uciec. Natychmiast ta informacja trafiła do policyjnych patroli, pełniących służbę na terenie miasta. Interwencje od razu podjęli mundurowi z Oddziału Prewencji Policji w Kielcach, którzy znajdowali się tuż obok. Po chwili funkcjonariusze zauważyli opisywanego opla w rejonie skrzyżowania ul. Grunwaldzkiej z ul. Żelazną. Na miejscu okazało się, że kierowca, który został poszkodowany podczas kolizji pojechał za sprawcą tego zdarzenia i zabrał mu kluczyki gdy ten się zatrzymał.

Podczas przeprowadzonych czynności policjanci ustalili, że oplem kierowała 32 –letnia mieszkanka Kielc, która znajdowała się w stanie nietrzeźwości. Przeprowadzone badanie wykazało blisko 3 promile alkoholu w jej organizmie. Dodatkowo kobieta nie miała prawa jazdy, lecz posiadała aktywny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi, gdyż w przeszłości dopuściła się podobnego czynu. Ponadto w pojeździe znajdował się jego właściciel, który również był  nietrzeźwy. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało blisko 4 promile alkoholu.  

Teraz 32 –latka za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sadem. Może jej grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności, dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz wysoka kara grzywny. Natomiast właściciel pojazdu odpowie za udostępnienie auta osobie, która nie miała do tego uprawnień.

Opr. DJ

Źródło: KMP w Kielcach