ĆWICZĄC UDOSKONALILI WSPÓŁPRACĘ - Wiadomości - Oddział Prewencji Policji w Kielcach

Wiadomości

ĆWICZĄC UDOSKONALILI WSPÓŁPRACĘ

W miniony wtorek na terenie Oddziału Prewencji Policji w Kielcach odbyły się ćwiczenia mające na celu wypracowanie jak najlepszej współpracy pomiędzy mundurowymi kompanii I oraz II. Przeprowadzonym działaniom przyglądał się funkcjonariusz Głównego Sztabu Policji Komendy Głównej.

Ćwiczenia zostały zorganizowane w formie symulacji zdarzeń, z jakimi policjanci mogą spotkać się podczas pełnienia codziennej służby. Funkcjonariusze zmagali się z interwencjami takimi jak: przywracanie zbiorowego zakłócenia ładu i porządku publicznego, postępowania podczas wypadku komunikacyjnego oraz działań poszukiwawczych osób zaginionych. Takie szkoleń pomaga wypracować odpowiedni algorytm postępowań w trakcie rzeczywistych działań pozwalających skróceniu czasu udzielenia pomocy osobą poszkodowanym. W ich trakcie zostały wykorzystane wszystkie dostępne przez Oddział Prewencji Policji w Kiecach siły i środki w postaci odbiorników GPS, lornetek, noktowizorów, termowizjerów oraz drona.
Dzięki tego typu ćwiczeniom Oddział Prewencji Policji w Kielcach jest jedną z wiodących jednostek w skutecznym odnajdywaniu osób zaginionych z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu.

Opr. TZ

Źródło: OPP Kielce