DUET Z DOPALACZAMI I AMUNICJĄ - Wiadomości - Oddział Prewencji Policji w Kielcach

Wiadomości

DUET Z DOPALACZAMI I AMUNICJĄ

Na kłopoty z prawem narazili się wczoraj dwaj mężczyźni, zatrzymani w centrum miasta przez mundurowych z Oddziału Prewencji Policji w Kielcach. Przy 18- latku z gminy Chęciny funkcjonariusze ujawnili około 20 gramów białego proszku, wstępnie określonego jako dopalacz. Z kolei 28- letni kielczanin miał przy sobie jeden nabój, najprawdopodobniej od broni palnej.

W poniedziałkowe popołudnie policjanci z kieleckiego oddziału prewencji patrolowali centrum Kielc. Po godzinie 14:00 na jednej z ulic Śródmieścia mundurowi zauważyli dwóch, dobrze im znanych mężczyzn, którzy na widok patrolu zaczęli zachowywać się nerwowo. Funkcjonariusze postanowili ustalić, jaki jest tego powód i dokonali kontroli 18- i 28- latka. W trakcie czynności stróże prawa u młodszego z mężczyzn ujawnili opakowanie po tabletkach przeciwbólowych, z zawartością około 20 gramów białego proszku, wstępnie określonego jako dopalacz. Ponadto młody mieszkaniec gminy Chęciny posiadał przy sobie kilka kapsułek a w nich resztki białego proszku. Z kolei 28- latek miał przy sobie jeden nabój tzw. „ostry”, najprawdopodobniej od broni palnej. Policjanci zabezpieczyli ujawnione substancje a mężczyźni trafili na przesłuchanie.

Teraz mężczyźni czekają na wyniki badań laboratoryjnych i opinie biegłych. Jeśli okaże się, że zabezpieczony proszek posiadał zabroniony skład, a nabój posiadał wszystkie elementy amunicji ostrej, wówczas sprawa będzie miała swój finał na sali sądowej.

 

Opr. KM

Źródło: KMP w Kielcach