POLICJANCI ŚWIĘTOKRZYSKIMI TWARDZIELAMI! - Wiadomości - Oddział Prewencji Policji w Kielcach

Wiadomości

POLICJANCI ŚWIĘTOKRZYSKIMI TWARDZIELAMI!

Rok rocznie ostatniego dnia kwietnia startuje ultra wymagający maraton „Twardziel Świętokrzyski”. Jego trasa liczy 100km i przebiega przez najwyższe pasmo naszego województwa – Góry Świętokrzyskie. Wśród najwytrzymalszych „twardzieli” w tym roku znaleźli się mundurowi – Mariola Domańska z Komisariatu Policji IV w Kielcach oraz Łukasz Szamburski i Mariusz Sanecki z Oddziału Prewencji Policji w Kielcach.

W ubiegły poniedziałek, 30 kwietnia zawodnicy ruszyli o godz. 20 z Gołoszyc k. Baćkowic, by po 100 km marszobiegu dotrzeć do mety w Strawczynku. Malownicza trasa przebiegała przez Jeleniowski Park Krajobrazowy, Świętokrzyski Park Narodowy, Wzgórza Masłowskie, Tumlińskie oraz Pasmo Oblęgorskie. Przygotowania do zawodów trwały miesiącami, wymagały wiele wysiłku i poświęcenia. Zrealizować swoje marzenie postanowili również świętokrzyscy policjanci. Po blisko 21 godzinach marszu, około 17 we wtorek do mety „Twardziela Świętokrzyskiego” dotarli Mariola Domańska z Komisariatu Policji IV w Kielcach oraz Łukasz Szamburski i Mariusz Sanecki z kieleckiego oddziału prewencji. Nasi pasjonaci biegów terenowych otrzymali na zakończenie dyplomy oraz medale i zostali uznani Twardzielami Świętokrzyskimi.

W zawodach wzięło udział wielu innych przedstawicieli służb mundurowych. Wszystkim startującym gratulujemy pasji, determinacji i siły a wymienionej trójce ukończenia tak trudnych zawodów!

Opr. KM

Źródło: KMP w Kielcach

fot. źródło prywatne MD