WSPÓLNE SZKOLENIA - Wiadomości - Oddział Prewencji Policji w Kielcach

Wiadomości

WSPÓLNE SZKOLENIA

Dziś rozpoczęło się ogólnopolskie szkolenie kierowane do wszystkich oddziałów i samodzielnych pododdziałów prewencji Policji z zakresu współpracy z jednostkami wojskowymi. Zajęcia trwać będą do piątku, a ich organizatorem jest Główny Sztab Policji Komendy Głównej Policji. Podczas otwarcia szkolenia jego uczestników przywitał Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach insp. Artur Bielecki oraz Komendant Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych płk Paweł Chabielski.

Na terenie jednostki wojskowej w kieleckiej Bukówce dziś rozpoczęło się pięciodniowe szkolenie mające na celu doskonalenie współdziałania Policji z siłami zbrojnymi w trakcie prowadzenia działań militarnych. Funkcjonariusze oddziałów i samodzielnych pododdziałów prewencji Policji z całego kraju doskonalą swoje umiejętności w tym zakresie, nie tylko w teorii ale i w praktyce.

Niezwykle istotnym elementem zajęć jest wykorzystywanie najbardziej nowoczesnej technologii, w tym odbiorników GPS ułatwiających wykonywanie wielu zadań w warunkach działań militarnych.

Kurs zorganizowany przez Główny Sztab Policji Komendy Głównej Policji zainaugurował Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach insp. Artur Bielecki oraz Komendant Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych płk Paweł Chabielski. 

W szkoleniu bierze udział pięciu funkcjonariuszy z Oddziału Prewencji Policji w Kielcach.

Opr. MŚ

Źródło: KWP w Kielcach